معرفی وبلاگ
رویایی ترین کشور جهان به نظر من ایران می باشد که هر خارجی رویای امدن به ایران را دارد............ نویسنده وبلاگ : میلاد اکاتی
صفحه ها
دسته
گالري اختصاصي ايران رويايي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2381527
تعداد نوشته ها : 785
تعداد نظرات : 32
خرگوش

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

كشاورزي و دام داري


كشاورزي منطقه ي رباط كريم بيش تر به صورت آبي بوده و از رونق خوبي برخوردار است. براي آبياري زمين هاي تحت كشت و باغ هاي اطراف، از چاه هاي ژرف استفاده مي شود. طريقه آبياري به صورت كرت بندي است. عمده ت

دسته ها : استان تهران
دوشنبه 1390/9/28 10:44 بعد از ظهر

صنايع و معادن


مهم ترين معدن اين شهرستان معدن منگنز واقع در 6 كيلومتري باختر رباط كريم است كه توسط شركت ملي فولاد ايران مورد بهره برداري قرار مي گيرد. 

دسته ها : استان تهران
دوشنبه 1390/9/28 10:44 بعد از ظهر

كان هاي ديدني و تاريخي


وجود تپه هاي باستاني اطراف شهرستان رباط كريم نشان گر قدمت منطقه است. تپه باستاني پرندك، تپه باستاني معمورين، تپه كلمه، تپه باستاني وسطر و ساير تپه هاي باستاني به اضاف معبد قديمي تخت رستم كه قدمت ان به دوره ساسانيان مي رسد و كاروان سراي فتح علي شاه از جمله ديدني هاي اين منطقه به شمار مي آيند. 

دسته ها : استان تهران
دوشنبه 1390/9/28 10:43 بعد از ظهر

شهرستان رباط كريم يكي از شهرستان هاي استان تهران است كه در ناحيه باختري استان واقع شده است. وجود تپه هاي باستاني اطراف شهرستان رباط كريم؛ نشان گر قدمت منطقه است ولي اطلاعات زيادي در اين باره در دست نست. اساس اقتصاد اين شهرستان را كشاورزي و دام داري تشكيل مي دهد. بازرگاني و داد و ستد نيز در راستاي همين فعاليت ها صورت مي گيرد. معبد قديمي تخت رستم، كاروان سراي فتح علي شاه و تپه هاي باستاني كه در اين شهرستان وجود دارند، از جمله ديدني هاي منطقه به شمار مي آيند. در سال هاي اخير مهاجرين زيادي از شهرهاي مختلف به اين شهرستان مهاجرت نموده و سكني گزيده اند و بافت جمعيتي را تغيير داده اند. اساس اقتصاد اين شهرستان را كشاورزي و دام داري تشكيل مي دهد و بازرگاني و داد و ستد نيز در راستاي همين فعاليت ها صورت مي گيرد.

دسته ها : استان تهران
دوشنبه 1390/9/28 10:43 بعد از ظهر

وجه تسميه و پيشينه تاريخي


دماوند در متون قديمي، به نام هاي گوناگوني از جمله ‹‹دنباوند›› ناميده شده است. در مورد وجه تسميه ي نام اين منطقه؛ مسلم است كه نام آن از قله مشهور دماوند گرفته شده است. وجه تسميه نام كوه نيز به دليل دما و گرمايي بوده كه هميشه از نوك كوه خارج مي شده است. فردوسي بارها از اين شهر در شاهنامه نام برده و كوه دماوند را آشيانه سيمرغ، آموزنده زال پدر رستم دانسته است. اين شهر در سال 30 هـ . ق در زمان خلافت عثمان به دست مسلمانان فتح شد. دماوند در بردارنده ي آثاري از دوره هاي ساساني و به خصوص سلجوقيان است. اين شهرستان در خاور تهران واقع شده و يكي از شهرهاي قديمي ايران است. دماوند در زمان آباداني ري نيز آباد بود، و به عنوان يك آبادي خوش آب و هوا در قرون اوليه اسلام از آن ياد شده است. با اين وجود زمين لرزه هاي بسيار كه خسارات فراوان و ويراني هاي پياپي نيز به همراه داشته در درازاي تاريخ به سبب نزديكي به كوه دماوند، بخش بزرگي از آثار اين پيشينه را از بين برده است. 

دسته ها : استان تهران
دوشنبه 1390/9/28 10:40 بعد از ظهر
X