معرفی وبلاگ
رویایی ترین کشور جهان به نظر من ایران می باشد که هر خارجی رویای امدن به ایران را دارد............ نویسنده وبلاگ : میلاد اکاتی
صفحه ها
دسته
گالري اختصاصي ايران رويايي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2381524
تعداد نوشته ها : 785
تعداد نظرات : 32
خرگوش

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تفرجگاه ميان كتل
در فاصله 20 كيلومتري درياچه دشت ارژن، با چشم اندازي زيبا، محل نگه داري گونه هاي ناياب گوزن زرد است.

پارك قلعه بندر
بر فراز كوه قلعه بندر در محله سعدي ، پارك جنگلي به مساحت 10 هكتار وجود دارد كه از آنجا منظره زيباي شيراز ديده مي شود.

 

نگارخانه

نام
نشاني
وصال روبروي خيابان صاحبد بواني
سرو چهارراه حافظيه،تالار حافظ
آبگينه بلوار چمران
ملي چهارراه حافظيه،باغ ملي شيراز

 

 

 

 

سينما

نام
شهر
نشاني
آسيا
شيراز
خيابان زند
ايران
شيراز
خيابان زند
شهيد مصلي
جهرم
خيابان آيت
پيام
كازرون
خيابان امام
ابوذر
مرودشت
خيابان انقلاب
شهرقصه
گراش
خيابان امام

 

 

 

 

 

 

كتابخانه

عمومي شماره يك (آباده)

امام خميني (آباده)

عمومي صفاد (آباده)

دسته ها : فارس
چهارشنبه 1390/9/2 7:20 بعد از ظهر

سوغات اين منطقه در زمينه ي صنايع دستي بسيار پررونق است و خاتم كاري، منبت كاري، معرق كاري، قالي بافي، پارچه بافي، نقره كاري، مسگري، دست بافي و بافت گليم هاي زيبا از مهم ترين صنايع دستي اين منطقه به شمار مي روند كه گردشگران از آنها به عنوان بهترين سوغات استفاده مي كنند

دسته ها : فارس
چهارشنبه 1390/9/2 7:19 بعد از ظهر

سلمان فارسي : زادگاهش قريه دشت ارژن فارس (هفت فرسنگي شيراز) بود و قبيله اش در كازرون احترام فوق العاده داشتند و حتي پس از آن كه كازرون به دست مسلمين افتاد ، اين طايفه از پرداخت جزيه معاف شدند . از رجال برجسته قبيله سلمان، يكي شيخ ابواسحق ابراهيم بن شهريار بن مهريار كازروني است كه در مدت عمر خود صدقات سلمان فارسي را از بيت المال خلفاي عباسي مي گرفت و بين افراد عشيره تقسيم مي نمود . نامش پيش از اسلام روزبه بن وخشودان بود . سلمان هنگامي كه مژده ظهور پيغمبر را شنيد عازم تهامه شد . اما در بين راه اسير گرديد و او را به يك يهودي فروختند . يهودي نيز سلمان را به زني از طايفه بني سليم فروخت . پيغمبر هنگام عبور ، مهمان خداوند سلمان شد و او را كه ايمان آورده بود خريده آزاد كرد .
وي چنان مورد علاقه رسول ا... قرار گرفت كه سلمان محمديش ناميد . سلمان از حواريين حضرت رسول و در شمار اهل بيت عصمت و طهارت مي بود كه زهد و تقوي و وفور عقل و عملش مورد تأييد پيغمبر و بزرگان اسلام بود . سلمان در زمان خلافت عمر، والي مدائن شد. در آن هنگام به كاخ والي نرفت بلكه در دكاني مي نشست و به امور مردم رسيدگي مي نمود . سلمان داراي چنان مقامي بود كه پس از مرگ، حضرت علي با دست خود او را غسل داد .
 

دسته ها : فارس
چهارشنبه 1390/9/2 7:18 بعد از ظهر

 ابو محمد مشرف الدين مصلح بن عبدا... سعدي شيرازي : ابو محمد مشرف الدين مصلح بن عبدا... سعدي شيرازي ، ملقب به ملك الكلام و افصح المتكلمين است. وي از شاعران نويسندگان و گويندگان بزرگا قرن هفتم هجري قمري است . در سخن سعيد غزل عاشقانه به بالاترين حد لطافت و زيبايي رسيده است. و در حكمت، موعظه ، ايراد حكم و امثال از شارعان شهرت بسيار دارد . نثر مزين، آراسته، شيرين و جذاب وي در گلستان از بهترين نمونه هاي نثر فارسي است . سعدي به سبب تقدم در نثر و نظم، از قرن هفتم به بعد همواره مورد تقليد و پيروي شاعران و نويسندگان فارسي گوي بوده است . او در دوران كودكي نزد پدر خود كسب علم نمود . در مدرسه نظاميه بغداد نيز نزد استادان بزرگي همچون شهاب الدين سهروردي و ابن جوزي به آموختن علوم مختلف همت گماشت .

دسته ها : فارس
چهارشنبه 1390/9/2 7:16 بعد از ظهر

زبان و گويش : زبان بيشتر مردم فارس فارسي است و به گويش هاي مختلف از جمله شيرازي گويش لاري و لري و شمال فارس صحبت مي كنند.

دسته ها : فارس
چهارشنبه 1390/9/2 7:16 بعد از ظهر
X